еМагазин
Image default
Локално

Ограбена бензиска пумпа во Скопје

На 12.08.2019 во 04,50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во бензинска пумпа на ул. „Ѓорче.Петров“ едно лице со закана извршило разбојништво и одзело пари, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР со детали за несреќата во Чаир во која загинаа двајцата браќа

Редакција

Кривична пријава за жител на Ваксинце: Дома „чувал“ мигранти од Авганистан, Бангладеш и Пакистан

Никола Осило

Вработен во Турска амбасада пријавил исчезнат студент

Никола Осило