еМагазин
Image default
Локално

Ограбено казино на улица „Ѓорче Петров“ во Скопје

На 02.12.2019 во 02.26 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Ѓорче Петров“ во Скопје едно лице со закана од вработените одзело пари, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец агресивно се однесувал кон полицаец на должност

Никола Осило

ЈСП: За првомајските празници автобусите ќе возат до 14 часот по неделен возен ред

Редакција

Дебар се уште нема привремен градоначалник

Редакција