еМагазин
Image default
Локално

Ограбено казино во Кисела Вода

На 13.01.2020 во 09.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино во Кисела Вода едно лице со закана од вработениот го одзело дневниот промет и побегнало, информира МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава против М.К од Охрид, бидејќи на Фејбсук се заканил кон пратеник

Редакција

Двајца скопјани се тепале со двајца струмичани на паркинг во Скопје

Никола Осило

Громозорен чин во Гостивар: Се обидел да ја силува, ја истепал и ја ограбил

Никола Осило