еМагазин
Image default
Локално

Ограбено казино во Скопје

На 23.12.2018 година околу 19,20 часот во Скопје во казино на булевар „Јане Сандански“ машко лице извршило разбојништво над вработената и одзело 13.400 денари, информира МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Центарот на Скопје попладне ќе биде блокиран: Еве кои улици ќе бидат затворени

Редакција

МВР исконтролирале 49 автобуси во Скопје, 8 имале неисправни кочници

Редакција

Штипјанец сакал да замени фалсификувани евра

Никола Осило