еМагазин
Image default
Локално

Охриѓанка му го украла идентитетот на „Фејсбук“ и „Инстаграм“ и комуницирала со неговите роднини

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.В.(29) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “злоупотреба на лични податоци“, информира МВР.

Во периодот од октомври 2018 до 12.02.2019 пријавената на социјалните мрежи „Facebook“ и „Instagram“, креирала профили со лични податоци од С.Д. од Охрид, без претходна согласност од него, по што од тие профили комуницирала со негови пријатели и роднини.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со „Цитроен“ удрил во деветгодишно дете во Скопје

Никола Осило

Вработена во казино на „Партизанска“ бесплатно делела кредити за рулет

Никола Осило

МВР со детали: Кичевчанец „испрал“ милион евра

Никола Осило