еМагазин
Image default
Бизнис

Охридски „Трудбеник“ со загуба во првите три месеци од годинава

„Трудбеник“ АД Охрид во првите три месеци од годинава оствари загуба од 210.000 денари, што е намалување во однос на истиот период претходната година кога компанијата имала загуба од 297.000 денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонски текстилини компании се преставија на саем за облека во Минхен

Редакција

„Жикол“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за изградба на пат меѓу Старо и Ново Коњарево вреден 82 милиони денари

Никола Осило

Гранит преку конзорциум ќе биде вклучен во изградба на автопат во Република Српска

Редакција