еМагазин
Image default
Бизнис

„Оилко“ ќе дели бруто дивиденда од 130 денари за акција

Собранието на „Оилко“ КДА-Скопје на седницата одржана на 21.5.2019 година, донесе одлука за плаќање на дивиденда по годишната сметка на друштвото за 2018 година, соопшти компанијата преку Македонската берза.

„На акционерите на „Оилко“ КДА – Скопје се одобрува плаќање на дивиденда во бруто износ во висина од 32.351.150 денари, односно бруто цена од 130 денари по акција.

Дивидендата ќе биде исплатена во пари. За последен ден на тргување со право на дивиденда се утврдува 7.6.2019 година“, соопшти компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На членовите на НО на Оилко по основ на награди лани исплатени 2,3 милиони денари

За плати, надоместоци, награди на менаџментот на Оилко, лани исплатени 4,3 милиони денари

Фото: Оилко

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Основниот суд Гостивар распиша тендер за набавка на лимузина

Никола Осило

Повторно заживува изградбата на „Чебрен“, тендер до крајот на годината

Редакција

АСОМ: Измените во Законот за игрите на среќа го отвораат патот на нелегалното кладење

Редакција