еМагазин
Image default
Бизнис

„Оилко“ откупи сопствени акции

„Оилко“ КДА Скопје се стекна со 33 сопствени акции и сега поседува 1.694 сопствени акции што претставува 0,68% од вкупниот број на акции на издавачот „Оилко“ КДА Скопје, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Фото: Оилко

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пад од 24,6 отсто на прометот на Македонската берза

Никола Осило

Нови вработувања во Министерството за информатичко општество и администрација

Редакција

НБМ ја намали проекцијата за пораст на економијата од 3,2 на 2,3 проценти

Редакција