еМагазин
Image default
Бизнис

„Оилко“ откупи сопствени акции

„Оилко“ КДА Скопје се стекна со 33 сопствени акции и сега поседува 1.694 сопствени акции што претставува 0,68% од вкупниот број на акции на издавачот „Оилко“ КДА Скопје, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Фото: Оилко

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Комерцијална банка од провизии и надоместоци оствари приходи од 7,6 милиони евра за шест месеци

Никола Осило

Во блок трансакции продадени 1.050 акции од „Европа“

Никола Осило

Агенција за странски инвестиции и промоција на извозот ќе потроши 4 милиони денари за авионски карти

Редакција