еМагазин
Image default
Бизнис

Оилко откупи сопствени акции

Оилко КДА Скопје преку Македонската берза извести дека се стекна со 20 сопствени акции и сега поседува 1.714 сопствени акции што претставува 0,68% од вкупниот број на акции на издавачот Оилко.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Оилко“ откупи сопствени акции

ОИЛКО со добивка од 5,3 милиони денари

Фото: Оилко

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За надоместоци на Управниот одбор на Стопанска банка Скопје лани исплатени 32,5 милиони денари

Редакција

„Лукоил“ го доби тендерот на Народната банка за набавка на горива вреден 40.000 евра

Никола Осило

Убава вест за акционерите: „Оилко“ започнува со исплата на дивиденда

Никола Осило