еМагазин
Image default
Бизнис

Оилко откупи сопствени акции

Оилко КДА Скопје преку Македонската берза извести дека се стекна со 20 сопствени акции и сега поседува 1.714 сопствени акции што претставува 0,68% од вкупниот број на акции на издавачот Оилко.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Оилко“ откупи сопствени акции

ОИЛКО со добивка од 5,3 милиони денари

Фото: Оилко

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ако по втор пат не биде донесен изменетиот Законот за енергетика, ќе има драстично зголемување на цените на нафтените деривати

Редакција

„Триглав Осигурување“ склучи зделка со заинтересирана страна

Никола Осило

Во блок трансакции продадени 7.000 акции од „Алкалоид“ за 939.000 евра

Никола Осило