еМагазин
Image default
Спорт

ОК „Вардар“ на чекор пред финале

Полуфиналниот натпревар од одбојкарскиот куп на Македонија помеѓу ОК „Вардар“ и ОК „Универзитет во Тетово“ ќе се игра денесска (среда) со почеток во 17 часот во Спортската сала „Форца“.

ОК „Вардар“, порачува: „Дојдете и бодрете ги одбојкарите да стигнат до уште едно финале и шампионска титула!“.

Тимот на ОК „Вардар“ дава сѐ од себе за стигне до ова ниво и во целост се труди да ги задоволи желбите на своите поддржувачи.

Тие порачуваат: „Дојди и навивај за ОК Вардар“.

Повеќе информации за ОК „Вардар“ може да се најдат на facebook.com/okvardarteam.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детали од МВР: Навивачи од село Волино направиле хаос на натпреварот меѓу Сатеска и Црно буки

Никола Осило

Васил Јанкула, кој боледува од церебрална парализа, ја извози патеката на Охридскиот маратон

Редакција

Два бронзени медали за каратистите на „Макпетрол“ од интернационалниот турнир „Кроација гранд при“

Редакција