еМагазин
Image default
Бизнис

„Окта“ ќе дели дивиденда во бруто износ од 73 денари по акција

Да се одобри исплата на дивиденда од акумулирана добивка од претходните години во бруто износ од 61,7 милиони денари или околу милион евра односно бруто дивиденда во износ од 73 денари за акција, соопшти „Окта“ во предлог-одлуката за исплата на дивиденда објавена преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест за акционерите: Комерцијална банка ќе дели дивиденда од 420 денари за акција

Никола Осило

Фондот за иновации доделил пари на две фирми кои се пред затворање, обвини ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

МЗШВ: Досегашните ниски температури не предизвикуваат штети врз земјоделските култури

Редакција