еМагазин
Image default
Бизнис

„Окта“ оствари добивка од 2,6 милиони евра за девет месеци

„Окта“ АД Скопје заклучно со септември, годинава оствари добивка од 161,6 милиони денари (2,6 милиони евра), што е подобрување на резултатот во однос на истиот период минатата година кога компанијата имала загуба од 4,9 милиони денари, покажува билансот успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Намалени приходите и добивката на прилепски „Современ дом“

Никола Осило

Заваровалница Триглав и официјално стана трет пензиски фонд на македонскиот пазар

Редакција

Поскапува патувањето во Грција: Пуштена во употреба патарината кај Гевгелија

Редакција