еМагазин
Image default
Бизнис

„Окта“ оствари загуба од 96 милиони денари

„Окта“ АД Скопје во текот на минатата година оствари загуба од 96 милиони денари, што е влошување на резултатот во однос на претходната година кога компанијата имаше вкупна сеопфатна добивка од 205 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Листа на должници на УЈП: Се намалува бројот на граѓани и фирми кои и должат на државата

Редакција

Лани фирмите добиле поврат на ДДВ во износ од 375 милиони евра

Редакција

Ребаланс: Расте бројот на пензионери, се шири црната дупка во ПИОМ

Никола Осило