еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Октопус Ријека“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за одржување на преливна шахта во ХЕЦ Козјак вреден 537.000 евра

АД Електрани на Македонија – Скопје по распишаниот тендер за одржување на преливна шахта и колено на ХЕЦ Козјак склучи договор со „Октопус Ријека“ ДОО.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 33.039.999 денари или околу 537.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Марковски компани“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за ископ на јаловина вреден 1,3 милиони евра

„СВ-Инвест“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за текнолошко чистење во РЕК Битола тежок 809.000 евра

Каков имот пријавил директорот на ЕЛЕМ, Драган Миновски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Кои жени претприемачи добија субвенции од државата?

Никола Осило

Владата вработува соработници, плата до 22.500 денари

Никола Осило

Нејзината професионалност ја однесе во „Вог“: Која е Јована Нешова која гази на светската модна сцена

Редакција