еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Оли-травел“ го доби тендерот за општина Куманово за превоз на ученици вреден 76 милиони денари

Општина Куманово по распишаниот тендер за превоз на ученици во основи и средни училишта во општина Куманово склучи договор со друштвото за превоз, производство, трговија и услуги „Оли-травел“ ДООЕЛ увоз-извоз Куманово.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 76.649.706 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Кој е Александар Филиповски кој доаѓа на местото на Павле Богоевски

Редакција

(Видео) Дилемите остануваат: Како изгледаше акцијата на МВР во Диво насеље

Никола Осило

Стопанска комора со вонредна седница: Бизнисмените уште еднаш ќе му „нацртаат“ на Тевдовски дека се против прогресивното оданочување

Редакција