еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Оливер Андонов подолго издржа“: Твитер реакции по повлекувањето на предлогот Заев да биде и министер за финансии

Премиерот Зоран Заев, по реакцијата на Антикорупциска комсија дека неможе да биде и претседател на Владата и министер го повлече предлогот да биде и министер за финансии.

Заев појасни дека согласно овлатувастувањата со Законот за Влада, ќе раководи со Министерството за финансии, се до изборот на нов министер.

Информацијата предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи, а оваа се дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владината реконструкција станува фијаско: „Метлата“ го зафати и Заев

Заев го повлече предлогот да раководи со Министерството за финансии, ќе ја врши функцијата до изборот на нов министер

Антикорупциска: Заев не може да биде премиер и министер за финансии

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Младата активистка Тунберг им го „плесна“ на светските лидери: „Како се осмелувате, ми ги украдовте соништата и детството“

Редакција

Кој е бизнисменот Мансаков, еден од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата

Редакција

Уште Чифлиганец недостигаше во сапуницата „Рекет“

Никола Осило