еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

“Оливер разочаран пошто Груевски ништо не открива„: Твитер за првото појавување на Груевски на телевизија

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој избега во Унгарија, каде доби политички азил, за прв пат даде интервју по неговото бегство.

Очекувано, на социјалните мрежи лавина од реакции.

Ви ги пренесуваме реакциите на Твитер заедницата:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Еден ден ќе се вратам“, порача Груевски

Груевски во Будимпешта живеел кај пријатели

Груевски: Планирав да одам во затвор, но избегав бидејќи ми се спремаше ликвидација таму

Власта не ми помогна да избегам, вели Груевски

Груевски на телевизија објасни како избегал, ама не кажа како ја напуштил Македонија

Фото: Фејсбук/Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Скопски пазар“ втор ден ја „тресе“ берзата: Продадени акции за 844.000 евра

Никола Осило

Локвенец, Атанасов, Ибраими и Кузмановска ќе сведочат за насилството во Собрание

Редакција

Комисија при Обвинителство: До 10 часот не е пријавен кривично правен или посериозен инцидент

Редакција