еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Оне.Вип“ го доби тендерот на МРТ за мобилна телефонија вреден 2,2 милиони денари

ЈП Македонска Радиотелевизија по распишаниот тендер за набавка на мобилна телефонија склуи договор со друштвото за комуникациски услуги „Оне.Вип“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.242.000 денари 36.450 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Оне.Вип го доби тендерот на Здравствен дом Скопје за фиксна телефонија вреден 134.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бизнисменот Митровски на судењето за „Рекет“: Се плашев да пријавам знаејќи ја тогашната моќ на СЈО

Редакција

(Фото) Сите детали: Македонец дел од банда која се обидела да убие црногорски мафијаш во Украина

Редакција

Поради коронавирусот, светот влезе во рецесија, можни серија банкроти на држави

Редакција