еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Оне.Вип го доби тендерот на Здравствен дом Скопје за фиксна телефонија вреден 134.000 евра

Јавната здравствена установа Здравствен дом на Скопје по распишаниот тендер за набавка на телекомуникациски услуги за фиксна телефонија склучи договор со друштвото за комуникациски услуги Оне.Вип ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 8.260.000 денари или околу 134.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради голем интерес: Објавен втор повик за субвенции за печки на пелети

Никола Осило

Комерцијална банка на тројца членови на Управниот одбор лани им исплатила 876.000 евра за плати и надоместоци

Редакција

Од корона вирусот починаа уште 5 пациенти

Редакција