еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Oпштина Чаир и БК “Лирија“ денеска организираат свечен пречек за европскиот шампион Бесир Алили

Општина Чаир и боречкиот клуб „Лирија“ денеска организираат свечен пречек на европскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили.

„Ве покануваме денес во 18 часот во Плоштад Скендербег да го пречекаме со дигнитет и еуфорија тој што ни го обелодени образот и со освоениот златен медал на европското првенство во борење не направи сите да се чувствуваме горди“, велат од Општина Чаир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Идниот Трстена, малиот Бесир Алили ги разнежни твитерџиите: „Твојот успех е и наш успех!„

(Видео) Aлили стана европски шампион во борење и ја израдува Македонија

Фото: Фејсбук/Лирија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ротари клубот „Кочани – Виница“ донираше нови кревети за локалните болници во вредност од над 100.000 евра

Редакција

(Фото) Ганка Цветанова и Сашко Кедев се искачија на швајцарскиот врв Монк

Редакција

Можност да се надминат професионалните предизвици – АММ организира тренинг со Сем Вакнин

Редакција