еМагазин
Image default
Локално

Општина Карпош нуди финансиска помош за санација на станот опожарен на „Рузвелотва“

Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев се заблагодари на брзата интервенција на пожарникарите во гаснење на станот на „Рузвелтова“, но и најави дека општината е подготвена финансиски да помогне во санација.

Денеска избувна голем пожар во стан на „Рузвелтова“, а пожарникарите интервенираа со пет возила, при што спречија пожарот да се прошири и да ги зафати другите станови.

Причините за избувнување на пожарот се уште се утврдуваат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожар целосно уништи стан на улицата „Рузвелтова“ во Скопје, пожарникарите спречија да се прошири

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тројца физички ги нападнале по сообраќајна незгода во Скопје

Никола Осило

И барал пари и накит на бившата девојка за да не објави компромитирачки фотографии

Никола Осило

Бугарка посредувала при проституција во Тетово

Никола Осило