еМагазин
Image default
Бизнис

Општина Карпош вработува пет лица, плата до 29.694 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 5 државни службеници во Општина Карпош. Се бараат кандидати за раководител, виши соработници и референти.

Платите во зависност од работното место се движат до 29.694 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Општина Кавадарци вработува 16 лица, плата до 37.631 денари

Регулаторната комисија за енергетика вработува шест лица, плата до 53.413 денари

Владиниот Секретаријат за европски прашања вработува 11 лица, плата до 38.689 денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Реизбрани членовите на Управниот одбор на „Осигурување Македонија“

Никола Осило

Владата ќе преговара со Грција околу изградба на гасовод меѓу двете земји

Никола Осило

Стечај за гигантот од месната индустрија: Се продава вреден имот на „Мега“

Никола Осило