еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Кавадарци вработува 16 лица, плата до 37.631 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 16 државни службеници во Општина Кавадарци.

Се бараат кандидати за раководители, советници, референти и соработници.

Платите во зависност од работното место се движат до 37.631 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Фото: Општина Кавадарци

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Драги млади, не бидете себични кон дедовци и баби: Од корона вирусот се умира

Редакција

Почнува промената на парите: Народна банка на тендер бара 20 милиони книжни десетденарки

Никола Осило

Што се случува во Владата: Прво Заев, сега Филипче со „пу,пу, не важи“ за сопствени одлуки

Никола Осило