еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Кисела Вода вработува осум лица, плата до 26.254 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 8 државни службеници во Општина Кисела Вода.

Се бараат кандидати за советници, референти и соработници.

Платите во зависност од работното место се движат до 26.254 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Општина Кисела Вода вработува шест лица, плата до 24.451 денари

Општина Струга вработува, плата до 26.585 денари

Општина Карпош вработува пет лица, плата до 29.694 денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Број на починати и заболени со коронавирусот во Македонија по градови

Редакција

МНР препорачува да не се патува во кинескиот град Вухан поради коронавирус

Редакција

(ВИДЕО) Легендарниот Коби Брајант и ќерка му загинаа во хеликоптерска несреќа

Редакција