еМагазин
Image default
Бизнис

Ѓорѓи Јованов купи 200 акции од „Алкалоид“

Членот на Управен Одбор на „Алкалоид“ АД Скопје, Ѓорѓи Јованов се стекна со 200 обични акции издадени од „Алкалоид“ АД Скопје, соопшти компанијата преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Милкица Глигорова купи 400 акции од „Алкалоид“

Во блок трансакција продадени 5.276 акции од „Алкалоид“ за 707.000 евра

„Тепачка“ за акциите на „Алкалоид“ и „Комерцијална банка“ пред исплата на дивидендата

Алкалоид ќе дели дивиденда од 320 денари бруто за акција

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Извештај на ММФ за Македонија за 2018 година: Монетарната политика е соодветна, а банкарскиот систем е стабилен

Редакција

Халк банка го освојува македонскиот и регионалниот пазар

Никола Осило

Скопски Бетон лани со добивка

Редакција