еМагазин
Image default
Бизнис

„Оранжерии Хамзали“ оствари добивка од 8,1 милиони денари за три месеци

„Оранжерии Хамзали“ АД Струмица во првите три месеци од годиава оствари добивка од 8,1 милиони денари, што е зголемување во однос на истиот период претходната година кога добивката на компанијата изнесувала 4,8 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на ЈСП-Скопје за комуникациска инфраструктура вреден 2,2 милиони евра

Никола Осило

(ВИДЕО) Светозар Јаневски, Штерјо Наков… Кои македонски бизнисмени дојдоа на Бизнис форумот со грчките колеги

Редакција

Амбасада на Германија во Скопје: Граѓаните од земјите кои не се членки на ЕУ не можат да работат под исти услови со оние кои се

Редакција