еМагазин
Image default
Македонија

Ортопедија си ги врати старите простории од Жан Митрев во ГОБ „8 Септември“

Во Градската општа болница „8 Септември“ се отвори новиот оддел за трауматологија кој располага со вкупно 22 болнички и 2 операциони сали во кои годишно ќе се изведуваат и до 2 илјади операции.

Трауматологија се прошири во просториите каде што порано беше сместена клиниката на Жан Митрев, а кои, со одлука на Министерство за здравство практично си ги врати назад.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Само едно лице донирало пари за изборната кампања на Стево Пендаровски

Никола Осило

„Тутма“ на Богородица: Голем број Македонци во Грција ќе го прослават Денот на независноста

Никола Осило

Џафери е задоволен што го исполнил ветувањето кон пратеничките, им отвори женска соба

Редакција