еМагазин
Image default
Македонија

Оштетен автомобилот на пратеничката Александрова од Независната група од ВМРО-ДПМНЕ

Автомобилот на пратеничката Емилија Александрова од Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ, кое било паркирано во близина на Собранието денеска е изгребен од двете страни од страна на непознати лица.

Пратеничката како што пренесуваат медиумите го пријавила инцидентот, кој се случил додека била во Собрание, во полиција, која направила увид.

Фото: А1он

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за култура го менува законот за филмска дејност: Построги критериуми за поддршка на филмските проекти

Никола Осило

Продолжува судењето за „Титаник 2“ во кој е обвинет и Мијалков

Редакција

По неодоливата изведба на „Македонско девојче“: Премиерот Заев го покани Ноле да ја посети нашата земја

Никола Осило