еМагазин
Image default
Локално

Оштетени возила на грчкиот конзулат во Битола

На 24.01.2019 А.К во СВР Битола пријави дека е оштетено предно ветробранско стакло од возило Мерцедес, сопственост на Конзулатот на Грција во Битола, паркирано на улица Елпида Караманди во Битола, информира МВР.

Исто така, со тврд предмет е оштетен кровот на возило Опел Гранд Ланд паркиран на улица Елпида Караманди, во Битола.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР притвори опасен измамник: „Купил“ 17 возила, никогаш не ги дал парите

Никола Осило

На Токсикологија ноќеска примени 24 пациенти, тројца предозирани од дрога

Редакција

Родители од Штип на протест на пешачкиот премин каде беше прегазен средношколец: Преземето нешто, заштитете ги децата

Редакција