еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Јосифов“ и „Аутомакедонија“ го добија тендерот на ЈП „Македонска радиодифузија“ за набавка на возила вреден 135.000 евра

ЈП Македонска радиодифузија по распишаниот тендер за набавка на теренски, товарни и патнички возила склучи договори со друштвото за трговија на големо и мало, продажба, одржување и поправка на моторни возила и услуги „Јосифов“ ДООЕЛ увоз-извоз Битола и со друштвото за внатрешен и надворешен промет „Аутомакедонија“ АД Скопје.

Вкупната вредност на договорите изнесува 8,3 милиони денари или околу 135.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Тамара со прекрасен настап заслужено се пласира во финалето на Евровизија

Никола Осило

Детален преглед: Кои граѓани добија субвенции за вградување ПВЦ или алуминиумски прозорци?

Никола Осило

Сите детали: За што е осомничена Катица Јанева и со какви докази докази располага Обвинителството

Редакција