еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Осма жртва од експлозијата во Романовце, почина 10-годишното дете

Десетгодишното дете кое беше повредено во експлозијата на плинска боца во Романовце, почина денеска во Градската болница „Св.Наум Охридски“ каде што беше хоспитализирано, потврди директорот на болницата Љубен Арсенков.

Починатото дете имало 70 проценти изгореници на телото. Тоа е осма жртва од несреќата во Романовце.

Минатата недела почина 55-годишен маж, а претходно и две жени, едната на 63-годишна возраст, другата 36-годишна, како и еден маж на 58 годишна возраст. На местото на несреќата што се случи на 23 февруари загинаа три деца.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Три лица починаа, а седум се повредени по експлозија на плинска боца во кумановско Романовце

Детали од МВР: Во експлозијата во Романовце загинале три дечиња

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Митко Јанчев: Не се согласувам со одлуката на ВМРО-ДПМНЕ, гласав за излегување на референдумот

Редакција

Нов обид за избор на главен државен ревизор

Редакција

Нола Исмајлоска-Старова: Не се каам што гласав „за“ и не сум загржина за својата безбедност

Редакција