еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Основниот суд Охрид распиша тендер за набавка на лимузина

Основниот суд Охрид распиша тендер за набавка на патничко моторно возило (лимузина со пет врати).

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 820.000 денари.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тендер „тежок“ 27.500 евра: Апелациониот суд Битола купува патничко возило

Основниот суд Прилеп распиша тендер за набавка на лимузина

Управниот суд распиша тендер за набавка на лимузина од 1,6 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Инспекторатот за животна средина за набавка на возило вреден 10.000 евра

Никола Осило

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

Редакција

(ВИДЕО) Славче Таневски, македонскиот дизајнер за автомобили, премиерно во Женева го претстави своето ново дело

Редакција