еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Основниот суд Прилеп распиша тендер за набавка на лимузина

Основниот суд Прилеп распиша тендер за набавка на ново моторно патничко возило (лимузина со 5 врати).

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 847.457 денари.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тендер „тежок“ 27.500 евра: Апелациониот суд Битола купува патничко возило

Тендер „тежок“ 27.000 евра: Основниот суд Скопје 2 купува возило

Тендер тежок 27.500 евра: Скопскиот Апелационен суд купува возило

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Грчки војник стана топ тема во Грција, оти скокајќи со падобран пееше националистичка песна за Македонија

Редакција

Што пишува во барањето на Министерство за правда за екстрадиција на Никола Груевски

Редакција

Детална листа: Кои пратеници изгласаа промена на името на државата во Северна Македонија

Никола Осило