еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Остана уште на Бонева да и се исплатат патни трошоци, унапред за 2019“: Твитер за долгот кон лозарите и отписот на долгови за струјата

Министерот за земјоделие, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски најави дека државата ќе го плати долгот на приватните винарии кон лозарите од над 1,5 милион евра.

Претходно неговиот соопартиец, премиерот Зоран Заев пак најави отпис на долгови за струја.

Овие популистички мерки пред престојните избори, предизвикаа низа од реакции на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Ајдее, Шилегов ќе ги простувал кафанските долгови на преку 200 граѓани“: Твитер за највата за отпис на долгови за струја

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тендер „тежок“ 43.000 евра: „Евроинс осигурување“ ќе ги осигура возилата на СОЗР на Владата

Никола Осило

Битолскиот полицаец Тоска осуден на 18 години затвор за свирепото убиство на свој сограѓанин

Редакција

Македонска работа: Кога партиите се на власт „цветаат“ буџетите за изборни кампањи

Никола Осило