еМагазин
Image default
Да помогнеме

Останаа уште малку средства, да ги собереме: Потребни се 2.364 евра за лекувањето на малиот Филип

Акцијата за малиот Филип Николовски (4) е на самиот крај. Точниот термин за операцијата е потврден за 11 март 2019, Филип заминува во петок, неколку дена пред тоа.

„До сега преку донации собравме 7.636 евра, а потребни се уште 2.364 евра! Доколку сте во можност – помогнете според вашите можности, итно е! Се работи за лекување кое ќе му помогне да не биде врзан за количка, туку самостојно да може да оди! Во овие три дена со помош од сите Вас ќе се потрудиме да ги собереме сите потребни средства“, информираат од Фондацијата „Допир“.

За да донирате одете на следниот ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да му помогнеме на четиргодишниот Филип да не заврши во инвалидска количка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бројот за донации за Јасна е продолжен до 7 септември

Редакција

На девојче (15) оперирано од тумор, откриен и е нов: Не се знае уште каква битка следува

Редакција

Дедо изгубил внук, детето е во Полициска станица во Прилеп се бараат родителите

Редакција