еМагазин
Image default
Техно

#ОстаниДома: Нова дигитална опција од Македонски Телеком

Деновиве најважно е да останеме дома, но и непречено да комуницираме, работиме и да се едуцираме. За да останеме поврзани во овие услови, Македонски Телеком воведе нова опција #ОстаниДома, која се активира дигитално преку Telekom МК апликацијата и нуди одлични поволности.

Со опцијата #ОстаниДома, Magenta 1 и Smart портфолиjата стануваат дигитални, а корисниците добиваат повеќе поволности: 15 GB мобилен интернет месечно во Smart М и Magenta 1 M и електронска сметка.

Дополнително, секој месец може да избираат и активираат придобивки по сопствен избор на TelekomMK апликацијата: 5 GB мобилен интернет, опцијата VIDEO (You Tube, Netflix, HBO Go и MaxTV GO) или  SMS пакет кон сите мрежи.

Со новата опција #ОстаниДома, корисниците остануваат поврзани од дома со едноставно дигитално искуство и добиваат повеќе вредност, без дополнителен надомест.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Samsung го претстави 240Hz G-Sync компатибилниот заоблен CRG5 Монитор за игри во Европа на gamescom 2019

Редакција

Galaxy S10 серијата ги добива моќните функции на Galaxy Note10 преку софтверско ажурирање

Редакција

Биди астронаут на еден ден и направи селфи од вселената: SpaceSelfie мисијата е најновиот технолошки потфат на компанијата Samsung  

Редакција