еМагазин
Image default
Бизнис

Оставка си поднесе заменик директорот на „Факом“, Бојан Јордановски назначен за ВД генерален директор

За в.д. претседател на Управен одбор и в.д. генерален директор на „Факом“ АД Скопје се запишува  лицето Бојан Јордановски, соопшти компанијата преку Македонската берза.

„Воедно ја известуваме јавноста дека на ден 12.08.2019 година, лицето Зоран Стојановски си поднесе неотповиклива оставка од функцијата заменик претседател на Управен одбор и заменик генерален директор на „Факом““, соопшти компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Разидување со Минчо Јорданов: Генералниот директор Златко Симоновски заминува од „Факом“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

УЈП ќе има пристап до приливите на банкарските сметки на граѓаните

Никола Осило

Продаден блок акции од Стопанска банка Битола за 33.000 евра

Редакција

Во Комерцијална банка 4.940 акционери, „Адора инженеринг“ најголем

Никола Осило