еМагазин
Image default
Македонија

Осуда за нападатот на новинарката на Канал 5 од ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и новинарските здруженија

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ го осудија вчерашниот напад на новинарката на Канал 5, Мирјана Мирчевска Јовановиќ, на обележување на Водици во Скопје.

Осуда за инцидентот стигна и од новинарските здруженија Здружение на новинари на Македонија (ЗНМ), Македонската асоцијација на новинари (МАН), Советот за етика во медиумите во Македонија (СЕММ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР со детали за нападот на новинарката на Канал 5 на Водици во Скопје

(Видео) На обележувањето на Водици во Скопје физички и вербално нападната новинарка на Канал 5

Фото: Канал 5

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фуере: Владата ги повторува ужасните грешки на претходната, бегството на Груевски остави лоша дамка

Редакција

Продолжува судењето за насилството во Собранието, ќе бидат сослушани четворица сведоци

Редакција

Протоколот за членство на Македонија во НАТО ратификуван и од Чешка

Редакција