еМагазин
Image default
Македонија

Отец Пимен: Kомитите на Илинден не се тепале за ние денес да се испотепаме

Отец Пимен вчера објави фејсбук-статус по повод денешниот празник Илинден.

„Од рубриката дали сте знаеле дека:

-Дали сте знаеле дека комитите на Илинден не се тепале за ние утре да се испотепаме?

За многу години и празникот и идеалот!“

Фото: Фејсбук/Пимен

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Боки 13 и Јанева тврдат дека не се виновни, Кичеец го призна делото за „Рекет“

Редакција

Иванов ќе не чини 1.950 евра месечно за канцеларијата во Џевахир „Скај сити“

Редакција

Груевски се огласи на Фејсбук за истрагата на СЈО, „Поштенска банка“

Редакција