еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Откажани концерти и претстави поради националната трагедија

Македонски народен театар извести дека изведбата на мјузиклот MAMMA MIA! која беше планирана да се изведе по повод денот на виното и вљубените на 14 февруари во 20 часот, се откажува поради прогласен ден на жалоста.

Следната изведба на мјузиклот е закажана на 11 март во 20 часот, а билетите кои публиката ги купи за изведбата на 14-ти февруари, ќе важат за изведбата на 11-ти март.

Концертот на Македонската филхармонија „Моја љубов“, кој што исто така требаше да се одржи на денеска, се одложува за 18 февруари (понеделник) во 20 часот.

Концертот на Каролина Гочева oд петок 15 февруари е презакажан за в недела 17 февруари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјани нудат сместување за најблиските на повредените во сообраќајката кај Карпалак

Потресни видеа снимени неколку минути по трагичната несреќа на патот Скопје-Тетово

Лавина реакции: Осуда на сите кои даваат политичка конотација на трагедијата кај Карпалак

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Новинарката Наташа Мерсовска доби ќерка

Редакција

Шоферот е во стабилна состојба, најголем дел од загинатите се од Гостивар

Редакција

Закана за општата безбедност: Околу 40.000 нерегистрирани и неосигурени возила активно се вклучени во сообраќај

Редакција