еМагазин
Image default
Локално

Откриена граната од Првата светска војна при ископ во Битола

На 10.04.2019 во СВР Битола, Ј.Ѓ.(28) од Битола пријавил дека при ископ на земја на улица „Бимбил Камен“ во Битола била откопана стара артилериска граната калибар 75 мм од Првата светска војна, информира МВР.

Гранатата била подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец сакал да тепа полицајци среде полициската станица во Кочани

Никола Осило

Акција на МВР: Викендов во Битола фатени 25 „кабадаи“ што си возеле без возачка дозвола

Никола Осило

Млад скопјанец го оштетил влезот на Инфоцентарот на Европската Унија

Никола Осило