еМагазин
Image default
Локално

Откриени 19 „полни“ мрежи на рибокрадци во Охридското Езеро

На 07.11.2018 година во водите на Охридското и Преспанското Езеро, во два одвоени случаи, полициски службеници пронашле и одзеле вкупно 19 рибарски мрежи со должина од по 50 метри во кои имало риба белвица и грунец, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случаите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пожарот на Скопска Црна Гора под контрола, пламтат четири шумски пожари кај Македонски Брод

Никола Осило

Вработен во угостителски објект во Скопје нападнал 10-годишно дете

Редакција

Внимавајте: Во Трубарево и Брњарци измами со набавка на дрво за огрев

Редакција