еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Отплаќа три кредити: Каков имот пријавила специјалната обвинителка Катица Јанева која утре ќе сведочи за „Рекет„

Во серијал еМагазин ќе Ви пренесе каков имот пријавиле до Државната комисија за спречување на корупција, обвинителите од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) кои деновиве сведочат за случајот „Рекет“ кај колегите од Јавното обвинителство.

Каков имот пријавила Катица Јанева?

Шефицата на СЈО, во заминување, Катица Јанева утре треба да сведочи за „Рекет“.

Според нејзиниот анкетен лист, таа на име на децата пријавила, два стана во Скопје од 72 и 68 метри квадратни, стекнати со договор за подарок.

На свое име пријавила куќа во Гевгелија од 371 метри квадратни, земјоделско земјиште во Мрзенци и плац во Конско.

На свое име пријавила и возило Ровер 45, а на име на децата возила Голф 4 и Ауди А6.

Пријавила и неколку денарски депозити и кредитни картички на свое име и на име на децата.

Интересен детал од нејзиниот анкетен лист е дека пријавила четири кредити, еден на име на децата, а три на свое име, кои се уште се исплаќаат.

На свое име пријавила кредити од 1,7 милиони денари, 1,9 милиони денари и 3,6 милиони денари, а два од нив треба да ги исплати до 2034 годиниа. Ги зела во периодот од 2014-2015 година.

Целиот нејзин анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Има само кредит: Каков имот пријавила обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова која сведочеше за „Рекет“

Има само кредит: Каков имот пријавила обвинителката од СЈО, Елизабета Јосифовска која сведочеше за „Рекет“

Има само Мерцедес: Каков имот пријавил обвинителот од СЈО, Бурим Рустем, кој треба да сведочи за „Рекет“

Во СЈО фали уште да се „испотепаат“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поскапувањето на „најевтиниот леб“ не е проблем за Владата, но ќе ги дотепа сиромашните

Никола Осило

Светозар Јаневски: Направивме развој од граница до граница, а зборуваме за свет без граници

Никола Осило

Притвор за работникот што си го уби газдата Холанѓанец

Редакција