еМагазин
Image default
Да помогнеме

Отворен број и на Т-Мобиле за донации за Јасна Кузмановска

Јасна е 50 годишна жена која веќе подолго време боледува од карцином, кој е инвазивен и брзо се шири.

Иако е оперирана пет пати, потребни се финансиски средства за продолжување на лекувањето во Будимпешта, каде што и се потребни 7.000 евра.

Можете да донирате на следниот ЛИНК.

На телефонските броеви:

VIP-143 462 i

T-MOBILE-143132,

Или на:

Јасна Кузмановска

Трансакциска сметка: ‎‎‎200002417432052

Стопанска банка АД Скопје

Девизна сметка:

Комерцијална банка АД Скопје

SWFT: KOBSMK2X

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Веќе два месеци не можат да го погребат Цобе, зашто недостасуваат 4.000 денари

Редакција

14-годишниот Дарио е со парализа на десната нога, потребни се средства за третман со матични клетки во Грција

Редакција

(Фото) Секоја чест: Пар од Струмица, парите од свадбата ги донираше за Никола Новоселски

Редакција