еМагазин
Image default
Локално

Отворена нова ИутеКредит експозитура во центарот на Скопје

ИутеКредит ја отвори својата нова експозитура во центарот на Скопје на булевар Партизански одреди спорти Соборниот храм. Во нов и модерен изглед со капацитет да опслужи поголем број на клиенти, новата експозитура само го надополнува имиџот и мисијата на компанијата да биде најбрзиот и најкомфорен провајдер на брзи кредити за физички лица во земјата.

„Брзината на услугата, комфорот при аплицирање како и транспарентноста на нашето работење е она што го прави Иуте Кредит првиот избор за брза финансиска услуга кај нашите клиенти. Затоа постојано се трудиме да бидеме што подостапни и повидливи за клиентите, да креираме исклучително корисничко искуство кога се во прашање финансиските услуги на пазарот. Од таму и иницијативата за новата локација во центарот на Скопје која ќе биде лесно достапна за сите граѓани“, изјавуваат од ИутеКредит.

Во новата експозитура на ИутеКредит ќе можат да аплицираат за добро познатата понуда на брзи потрошувачки и наменски кредити.

Како и до сега продолжува да важи понудата за сите нови клиенти со нула проценти трошоци за кредит до 20.000 денари и период на отплата до 30 дена, односно до 30.000 денари на 10 месеци.

Постоечките клиенти согласно новите поволни услови кои ги објавија од компанијата ќе можат да аплицираат и до 150.000 денари со период на отплата 21 месец.

Воедно еден од новитетите на Иуте Кредит на македонскиот пазар е и инстант автомобилскиот кредит до еден милион денари за поволни автомобили за кој не е потребно учество, ниту пак каско осигурување на лизинг.

Покрај аплицирање за кеш-кредити во експозитурата, клиентите може да купуваат производи и услуги на 24 рати до 120.000 денари кај трговските партнери на ИутеКредит и тоа само со лична карта.

Листата на продажни места каде што може да с екупуѕва со намеснки кредит на рати може да се погледне на следниот линк iutecredit.mk//partners.

За аплицирање за кредит е потребна минимум документација односно само документ за лична идентификација, а одговор на апликацијата се добива за само неколку минути.

Покрај Скопје, физички локации на ИутеКредит има во Тетово и Куманово, а во најава е отворање на експозитура  уште во три поголеми градови, со задоволување на секојдневните финансиски потреби на граѓаните.

Сите услуги на клиенти им се достапни онлајн на iutecredit.mk, а за повеќе информации може да се јават на 02 3149 999.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На Табановце приведен Белгиец баран од Интерпол

Никола Осило

Кривична пријава за директорката на Високата медицинска школа во Битола

Никола Осило

Можност за уживање: Ноќно скијање во битолскиот ски-центар „Нижо Поле“

Никола Осило