еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Отворена стечајна постапка над Радио Слободна Македонија

Централниот регистар постапувајќи по пријавата за упис по службена должност на решение на Основен суд Скопје 2 за отворена стечајна постапка над трговско радиодифузното друштво Радио Слободна Македонија ДООЕЛ Скопје донесе решение со кое се одобрува пријавата за финализирање на претстечајната постапка.

„Со Решение од 22.11.2018 година на Основен суд Скопје 2 Скопје за отворена стечајна постапка над трговско радиодифузно друштво Радио Слободна Македонија ДООЕЛ Скопје“, пишува во диспозитивот на пријавата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На шопинг во Солун: Започнаа големите попусти во Грција

Редакција

И официјално: ДУИ не е за предвремени избори, бара да се прифати Преспанскиот договор

Редакција

Заев во ЕП: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

Редакција