еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Отворени денови на ММ Publications на штандот на „Арс студио“ на Саем на книга 2019

Во рамките на Саемот на книгата 2019, „Арс студио“, како застапник на реномираната издавачка куќа MM Publications, има чест да ги претстави и да ги понуди нивните иновативни и едукативни материјали за изучување на англискиот јазик кои веќе многу години се наоѓаат на повеќе од 110 пазари ширум светот.

MM Publications, како издавачка куќа чија специјалност е издавање креативни и квалитетни книги, учебници и други материјали поврзани со наставата по англиски јазик, нуди повеќе од 3.000 производи. Нивните учебници и книги ги опфаќаат сите возрасни групи и сите нивоа на изучување на англискиот јазик и се направени во согласност со најновата методологија на предавање.

Како дел од програмата, „Арс студио“и MM Publications, им нудат одлична можност на сите заинтересирани да им се придружат на отворените денови на MM Publications на штандот на „Арс студио“, 10-12 мај, 12:00-20:00 и самите да се уверат во квалитетот на учебниците и на дополнителните учебни материјали.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Lisca со престижна меѓународна награда во Кан

Редакција

Скопје добива уште еден урбан фестивал – Underfest

Редакција

„When in Krusevo“: Дали Крушево може да стане регионален центар за спортски и културен туризам?

Редакција