еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ова што ни се дешава у државава не е више ни смешно“: Твитер реакции за аудио снимката на Заев и руските комичари

На прес-конференција премиерот Зоран Заев потврди дека во три наврати во текот на една година разговарал со руските комичари Владимир Кузенцов (Вован) и Алексеј Столаров (Лексус), кои лажно му се преставиле како поранешниот украински претседател Петро Порошенко и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Снимката, но и прес-конференцијата на Заев предизвикаа лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи.

Коментарите се различни, а освен до Заев, сериозни критики се упатуваат и до службата за протокол во Владата.

Еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев: Жртва сум на својата отвореност и организирана структура која е против нашето членство на НАТО

Како руските комичари кои разговарале со Заев ги наоѓаат телефонските броеви на светските политичари

(АУДИО) Руски комичари три пати разговарале со Заев преставувајќи му се како Порошенко и Столтенберг

Заев за 100-те илјади евра за автокефалност на МПЦ: Секогаш сум ги помагал верските заедници

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Банките играат топло-ладно со каматите за новите кредити

Никола Осило

(Галерија) Над 60.000 граѓани од земјава и регионот ја дочекаа Нова година на концертот на Дино Мерлин во Скопје

Редакција

„Вработените во Владата и Собранието кои не „пљачкаат“ секој ден остануваат на работа“: Твитер за отказот на хигиеничарот кој фрлаше ѓубре во Вардар

Редакција