еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Јовановиќ ја опиша разделбата на кабинетот со Тевдовски: Сите плачевме, пет минути му ракоплескавме

Бранимир Јовановиќ, поранешниот советник на поранешниот министерот за финансии, Драган Тевдовски ја опиша разделбата на кабинетот со Тевдовски.

„Се поздравивме денес. Прати маил до сите. Се заблагодари за соработката и кажа дека од 10 ч. ќе биде во бифе. Дојдов на работа само за да се поздравам со Дракче.

Сите плачевме денес. Кога влезе на 10ти во бифето, 5 минути без престан ракоплескавме. За никој не било вака во мои 20 години во министерство. Драган замина како што му доликуваше. Со огромен аплауз и со емоции кај повеќето од вработените. Мислам дека тој кабинет никад нема да се повтори. Човечноста пред сѐ.

Дел од пораките кои ми ги пратија денеска поранешните колешки и колеги од Финансии.

А јас само ќе кажам дека ми беше чест што бев дел од тој тим. Идемо даље“, пишува на Фејсбук, Јовановиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Влатко Ѓорчев го бранеше Драган Тевдовски: Заев ги брка неистомислениците

Што пишува во биографијата на разрешениот министер за финансии, Драган Тевдовски

Како имот пријавил поранешниот министер за финансии, Драган Тевдовски

Собранието ги разреши Тевдовски, Фазлиу и Лика

фото: Фејсбук/Јовановиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Паричката во семејството на Заев се паднала во делот на работата

Редакција

Познат идентитетот на 14. загинати во автобуската несреќа

Редакција

Во „Мој термин“ се воведуваат два нови упати, а има промени и во издавањето на отпусно писмо

Редакција