еМагазин
Image default
Македонија

Јовески: И Јанева и Стефанова ќе бидат повикани за „Рекет“

Јавниот обвинител Љубомир Јовески во изјава за МИА вели дека инволвираните во случајот „Рекет“ ќе бидат неселективно сослушани или распитани, вклучувајќи ги и специјалните јавни обвинителки Катица Јанева и Лиле Стефанова, која го води случајот „Империја“ .

-Обвинителството заради доверливоста на постапката, не соопштува однапред кои дејствија и кога ќе бидат преземени. Обвинителството уште при отворањето на истрагата има планирано дејствија како ќе се води постапката и согласно тоа ќе се води постапката, вели Јовески одговарајќи на прашањето како ќе продолжи постапката за „Рекет“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителката од СЈО, Стефанова: Јанева ни наложи да ги затвориме предметите и осомничените да не одат во затвор

По новите снимки на „Ла Верита„ се јави Јанева: Моја обврска е да контактирам со сите осомничени

Уште Чифлиганец недостигаше во сапуницата „Рекет“

(АУДИО) Сите осум разговори кои денеска ги објави италијанскиот весник Ла Верита

МИА/Фото: Академик

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради отсуство на судијата Шабани, судењето за „Титаник“ одложено за 13. мај

Редакција

Шансите за датум за Македонија не се добри, вели Меркел

Редакција

Русковска: Обезбедените видеа и аудио снимки се само за двајцата осомничени во „Рекет“, оставката на Катица во лош тајминг

Редакција